חם וטרי מהתנור לבעלי עסקים ויזמים מתחילים בעולם הדיגיטל: האילתית שמתעקשת להיות במרכז (תרתי משמע), מלמדת אחרים איך לעשות את זה גם

יש לכם מוצר, ידע, תוכן להעביר הלאה אבל מכאן ועד להאמין שזה יכול לשנות חיים או לצעוק את זה לעולם? נסחפנו. אתם מרגישים את הפחד, את חוסר הביטחון ואת הספקות שעולים וזה מונע מכם לפרוץ לקדמת הבמה ושכולם יריעו לכם? תכירו פצצת אנרגיה אנושית: טל זיו, הבחורה מאילת הרחוקה שתגרום לכם לפרוץ תקרות זכוכית ולהבין כמה אתם שווים באמת!

נתנאל מנטש 24/01/2022

נתנאל מנטש 24/01/2022

טל זיו, בת 26 מאילת, החליטה שלא משנה מהם הקלפים שהחיים נתנו לה, היא תבחר כיצד להשתמש בהם. בתור בחורה צעירה, שאיבדה אמא בגיל 16 וגרה בעיר שרובנו נקרא לה "בועה", היא החליטה לפרוץ מכל גבולות המוכר.

אחרי תקופה ארוכה של חיפוש אחר הדרך לשתף את הסיפור שלה עם העולם ולעזור לאנשים, היא הבינה שהדבר הזה חשוב לעוד רבים אחרים. כשהצליחה לעשות את זה ובאמת לייצר תוצאות, החליטה לפתוח עסק וללמד אנשים, בעלי עסקים וארגונים לשתף את הסיפור שלהם עם העולם בדרך עכשווית וסוחפת על ידי תוכן אותנטי מול מצלמה. בדרך זו היא עוזרת להם להבין מה הSAY החשוב שלהם בעולם החדש ואיך להעביר אותו בדרך שתמצב, תמתג ותשאיר אותם רלוונטיים – מול הקהל שחשוב להם.

אז למרות הריחוק הגיאוגרפי, תרבותי ותודעתי שהיא חיה בו, היא מחליטה שזה לא יעצור אותה ודווקא בגלל זה, בוחרת לעזור ליזמים ובעלי עסקים להיות במרכז העשייה שלהם בשני מובנים – גם שלמים ובטוחים במה שהם מביאים לעולם וגם להביא את זה בדרך הייחודית להם, כדי לא להיות עוד "סתם אחד".

בעסק שלה היא תארוז יחד איתכם את העסק/המוצר/התוכן לכדי מסר ברור ובעל ערך לעולם, ומיד לאחר מכן תלמד אתכם "להפיץ את הבשורה" על הבמה הדיגיטלית. טל מחברת עולמות פנימיים לאימפקט חיצוני בתהליך של תוכן ועמידה מול מצלמה.

טל זיו
טל זיו, 25, מרצה ומאמנת להופעה מול מצלמה

אז טל, מי בדרך כלל האנשים שמגיעים אלייך?

מבחינת הקהל הרחב, מי שבעיקר מגיעים אליי הם אנשים צעירים (בנפשם, כאלה שלא מוכנים להישאר מאחור), בדרך כלל נמצאים בתחילת דרכם או בעולם העסקים או בעולם הדיגיטל אבל בוער בהם מאוד לצאת לאור. הם יודעים שיש להם מה לתת אבל לא באמת מאמינים שזה מספיק חשוב כדי לצעוק את זה. יש במקום הזה הרבה דיסוננסים.
מצד אחד עולות תחושות כמו "מה אם אני לא מספיק טוב?" ו"מה אם לא יבינו אותי או יתעניינו בי?" ומצד שני "אני יכולה יותר" , "מקומי על הבמה".

זה אומר שהוא ממש מרגיש את הפחד בדברים מסוימים כאן?

ברור. אני חושבת שמה שהכי מפחיד אנשים בשלב הזה זה להישמע כמו מישהו אחר או כמו עוד איזה אחד חי בסרט. הם מפחדים גם להשקיע הרבה ושלא ייצא מזה כלום או שמה שיצא מזה זה שיחשבו שהם מוזרים או טיפשים.

נשמע שזה ממש מה שנקרא "אמונות מגבילות" – מה ההסבר באמת לזה?

יש תופעה ממש מוכרת שנקראת "תסמונת המתחזה", שאנשים חושבים שעוד רגע יעלו עליהם כי הם לא מאמינים מספיק בתוך עצמם ש"יש להם את זה", בין אם מבחינת ידע ומקצועיות ובין אם מבחינת המצלמה עצמה אפילו, וברוב המקרים זה שטויות. לרוב, ברגע שאנחנו לוקחים את ההחלטה שזה מספיק, תמיד יהיו אנשים שנמצאים שלב או שניים מאחורינו וזה אכן יהיה מספיק ואפילו מעל ומעבר בשבילם וחשוב לזכור את זה!

רגע, אני חייב שתרחיבי לי עוד טיפה בעניין הזה של הפחד.. כי זה ממש מרתק..

אצל הרבה יש פחד בכלל מנטלי לחשוף את עצמם, מה יגידו עליהם, מה יחשבו עליהם, אם יצחקו עליהם או פתאום ירימו עליהם גבה. ואצל אנשים אחרים חסר הידע של איך בכלל להציג את עצמי לעולם, איך להביא לזה ייחודיות, בידול, אותנטיות ואיך פשוט לתקשר החוצה את מה שבוער בפנים בדרך ברורה, בהירה ומדויקת. בסופו של יום, כשהכל מכוון כמו שצריך במיינדסט ויש את הידע – השמיים הם הגבול.

לדבר עם טל או לבדוק התאמה לאחד המוצרים שלה:

ואותם אנשים, ניסו לעשות את הדברים האלו בעצמם?

ברור כמו כולנו. אני חושבת שרובנו פותחים עסק או יוצאים לדרך היזמית הזו וחושבים שזה יהיה שטויות, שכולם עושים את זה ונסתדר. אבל תוך כדי ההתקדמות אנחנו מבינים שיש הרבה מוקשים והיתקלויות שלא ציפינו להם. כל החוכמה היא להבין שלא משנה מה קורה, אנחנו נהיה פה תמיד ולכן אנחנו זה הנכס החשוב ביותר להשקיע בו. בין אם מחר נפתח עסק אחר או נחזור להיות שכירים – מיתוג אישי ישרת אותנו 24/7 בכל דבר שנרצה להשיג.

WhatsApp Image 2021-12-13 at 20.40.28
מתוך ההרצאה "עד גיל שלושים הגעתי לירח"

ולשיטתך, איך הוא יכול להתגבר על המחסומים האלו ולפרוץ?

להתמסר לדרך. מיתוג אישי זה תהליך שלא נגמר והוא מתחיל מבפנים ונגמר בחוץ. זה קודם כל להאמין בתוך תוכך שיש לך משהו שיכול לשנות חיים ושאתה זה המותג לפני הכל – ורק אחרי זה לצאת החוצה ולבשר זאת לעולם. ההבנה הזו שמצד אחד אנחנו לא מחכים לאישורים של אף אחד ואנחנו יוצאים החוצה עם מה שיש (שזה אנחנו!) וככה כבר חשים מוטיבציה כי תנועה מביאה תנועה, ומצד שני לא לצפות שיקפצו עלינו ויריעו לנו על ההתחלה, זו ההבנה הכי חשובה שיש. לוקח זמן לבנות מיצוב מסוים בקרב הקהל אבל לטווח הרחוק זה הדבר הכי חשוב שנשקיע בו.

סקרנת אותי לגמרי. אז איך באמת את מצליחה לעזור לו להגיע לתוצאות שהוא כל כך חושק בהן?

אז קודם כל "דע מאין באת ולאן אתה הולך". אם לא נבין מה הסיפור שלנו ולאן פנינו, יהיה לנו מאוד קשה לייצר איזשהו אימפקט חזק כלפי חוץ. אחרי שאנחנו בונים אסטרטגיה למותג האישי של הבן אדם (כן, גם אם יש עסק זה עדיין הבן אדם), אנחנו יוצאים החוצה עם תכנים בעלי ערך ששמים את היזם או בעל העסק בפרונט, כדי להתחיל לבסס את המותג הזה, לצבור סביבו קהל ולהשפיע.

ובסוף כל ההליך המרתק הזה, איפה הוא ימצא את עצמו? אילו תכונות תתחזקנה אצלו?

קודם כל ביטחון בערך שהוא מעניק לעולם. ובעקבות הביטחון הזה – היכולת להעביר את זה הלאה, ליצור שינויים ולרתום קהל גדלה. אז החל מתדמית נחשקת מיותר, פניות שמגיעות אליו ומתאימות בדיוק למי שהוא, מסרים מדויקים, יכולת הגשה משופשפת של התוכן, יותר קהל, יותר חשיפה וכמובן שיותר לקוחות. כשהתדמית חזקה, הקהל מגיע ומשם הכל הרבה יותר קל. המטרה שלי היא לעזור להם לסלול דרך ברורה לקדמת הבמה.

WhatsApp Image 2021-12-13 at 20.41.50
אילתית שכל כולה במרכז - מנטלית ודיגיטלית

טל, לפני סיום, חייב רגע לשאול שאלה אישית עלייך דווקא… מי הכי מעורר אצלך השראה? דוגמא לחיקוי? מודל אמיתי לחיים?

קודם כל ולפני הכל אבא שלי. כשהוא היה בגיל שלי בערך, הוא שם כל מה שהיה לו כדי ללכת אחרי החלום שלו ולפתוח עסק, שהצליח במשך שנים ארוכות עד שאמא שלי חלתה. אדם נוסף הוא גרי ויינרצ'ק, שבעיניי מביא כל כך הרבה קלילות לתוך העולם הכבד הזה של עסקים ומוכיח שהבידול והייחודיות מתחילים בנו, במי שאנחנו ובאישיות שלנו ובזה אני הכי הכי מאמינה.

לסיכום, טל, היה לי איתך ראיון מפעים. אני מרגיש שיש בך המון לתת, וזה מרגש לדעת שיש מי שיכול לעזור לעסקים שרק עכשיו החלו או שחייבים אצבע מכוונת ומדייקת. שמחתי לראיין אותך

שמחתי, וקהל הקוראים שלך מוזמן להשאיר פרטים בטופס כאן למטה ולקבל שיחת התאמה לאחד המוצרים שלי

לדבר עם טל או לבדוק התאמה לאחד המוצרים שלה:

מוזמנים להכיר את טל מקרוב באינסטגרם שלה: